Zobraziť štandardnú verziu stránky
detail clanku EDUZÓNA SME SI ROVNÍ na prvom bezbariérovom festivale Paráda

V sobotu 20. augusta organizuje Slovenský paralympijský výbor (SPV) ďalší ročník podujatia „Paráda 2022 – prvý bezbariérový festival“ v Piešťanoch. 

Tento rok bude mať na Paráde špeciálne miesto EDUZÓNA SME SI ROVNÍ. Návštevníci sa budú môcť osobne pozhovárať s motivátormi projektu, ktorí im ochotne odpovedia na všetky otázky. Možno si aj Vy nájdete toho svojho motivátora a využijete možnosť zapojiť sa do projektu. 

V EDUZÓNE SME SI ROVNÍ bude celý deň prebiehať zaujímavý edukačný program formou workshopov a prednášok na rôzne témy. 

Dozviete sa, aké sú posledné inovácie pre vozičkárov, ako správna výživa a výživové doplnky pozitívne ovplyvňuje zdravotný aj mentálny stav zdravotne znevýhodnených ľudí, bližšie sa zoznámite s interaktívnou klávesnicou, ktorá prináša veľa benefitov pre deti i dospelých. 


Na programe je aj premietanie troch častí dokumentárneho cyklu SME SI ROVNÍ. Hodnotné informácie návštevníkom poskytne odborná diskusia na tému prevencie cievnej mozgovej príhody a čerešničkou na torte je moderovaná diskusia motivátorov projektu s ich klientami. V nej sa zblízka dozviete, čo je podstatou práce motivátora, ako si s klientom stanovujú ciele a akými nástrojmi sa im darí spoločnými silami napredovať. Z prvej ruky tak sprostredkujú informácie o tom, v čom konkrétne bol klientom projekt osožný a ako sa vďaka nemu v živote posunuli.

Okrem EDU ZÓNY SME SI ROVNÍ sa návštevníci Parády môžu tešiť na ukážky para športov, stretnutia s paralympijskými medailistami, hudobné vystúpenia, workshopy, tvorivé dielne i SPP zónu zábavy. Paráda privíta všetkých účastníkov v areáli HS Centrum pri Sĺňave od 10. hod.

Už deň predtým 19. augusta sa o 15. hod. uskutoční pri Chodníku slávy SPV na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch slávnostné ukončenie projektu ZPH PEKING 2022, ktoré bude spojené s odhalením tabule medailistov v chodníku, odovzdaním pamätných poďakovaní členom výpravy a uvedením knižných publikácií PH Tokio 2020 a ZPH Peking 2022.

Účastníkmi Parády budú aj mladí nádejní športovci z projektu „Hľadáme talenty 2022“, ktorým práve v deň jej konania vyvrcholí multišportový kemp (15. – 20. augusta), v ktorom dostanú možnosť vyskúšať si viacero paralympijských športov ako napríklad paraveslovanie, paraplávanie, parakarate, bocciu, parastolný tenis, tenis na vozíku či parabedminton a budú sa tiež môcť stretnúť so svojimi vzormi – paralympijskými medailistami. Počas Parády si na hlavnom pódiu prevezmú najúspešnejší účastníci kempu medailové ocenenia.

Newsletter Zostaňme v kontakte

Upload bol úspešne dokončený.