motivator

Motivátorka Alžbeta Vörösová

Najviac počúvam na meno Betty a som z Nitry, mesta študentov. Študovala som tu predškolskú a elementárnu pedagogiku a mojím snom bolo založiť si škôlku na jednej farme v Švajčiarsku. Tam sa mi však po druhom ročníku bakalárskeho štúdia stal úraz, ktorého následkom je kompletná paraplégia. Dlho mi trvalo prijať túto situáciu a zistiť, čo vlastne skutočne chcem. V tom období som si prešla rôznymi terapiami, psychickými problémami, toxickými vzťahmi, zažívala som falošné nádeje a veľké sklamania… a dnes viem, že by som sa vtedy necítila tak sama a nepochopená, keby som vyhľadala a požiadala o pomoc tých, ktorí už podobnú skúsenosť prekonali. 

Napokon som vyštudovala translatológiu a zamerala sa na umelecký preklad, no k práci s ľuďmi ma to ťahalo naďalej, preto som sa venovala aj súkromnému doučovaniu jazykov, kde som mala študentov vo všetkých vekových kategóriách. Konverzačné hodiny, počas ktorých sme často riešili životné témy, ma zas priviedli ku koučingu. Ako ICF certifikovaná life koučka a mentorka som tu hlavne pre ľudí, ktorým sa nečakane obrátil život naruby. Do dnešného dňa mám za sebou vyše 150 hodín praxe a tieto skúsenosti teraz plne využívam v projekte Sme si rovní.

Vo svojom voľnom čase tiež rada vystupujem zo svojej komfortnej zóny, či už v rámci rečníckych klubov alebo dobrovoľníckych organizácií. S priateľom jazdíme na sajdke a búrame limitujúce presvedčenia nášho okolia. Milujem cestovanie, plávanie, lukostreľbu, knihy, hudbu, a predovšetkým čas s mojimi priateľmi a mojim psíkom. 

Newsletter Zostaňme v kontakte