Zobraziť štandardnú verziu stránky
motivator Boris Klohna titulna fotka

Motivátor Boris Klohna

Volám sa Boris Klohna a celý život bývam v Prešove. Narodil som sa v roku 1968 ako zdravé dieťa do milujúcej rodiny, ktorá ma celý život viedla k samostatnosti a zodpovednosti. V prvom roku života sa u mňa následkom choroby rozvinula spinálna svalová atrofia. Používam elektrický invalidný vozík a služby osobných asistentov prakticky pri všetkých úkonoch.

Vyštudoval som strednú ekonomickú školu v Košiciach. Od ukončenia školy som nepretržite zamestnaný. Najskôr v Pivovare Šariš, následne v inzertných novinách AVÍZO a vo výrobnom družstve invalidov TITAN.

V roku 2000 sme spolu s priateľmi založili občianske združenie ZOM Prešov, ktoré sa zaoberá problematikou ľudí so zdravotným postihnutím a realizuje aktivity v oblasti podporných, sociálnych služieb, inklúzie, projektov, organizovania akcií, debarierizácie, aktivizácie, podpory nezávislého života, a kde pôsobím dodnes ako predseda a štatutár. Zároveň som aktívny hráč paralympijského športu Boccia v kategórii BC3, viacnásobný Majster Slovenska a slovenský reprezentant.

V roku 2014 som bol súčasťou projektu SPV – PARALELA, kde som získal certifikát motivátora. V súčasnosti som zamestnancom Slovenského paralympijského výboru na pozícii motivátor – mentor.

Moje životné motto je: „Ak chcete niekomu veriť, verte sebe!“

Kontakt: boris.klohna@smesirovni.sk

Newsletter Zostaňme v kontakte