Zobraziť štandardnú verziu stránky
motivator

Motivátor Ivan Volf

Volám sa Ivan Volf a od roku 2017 som po úraze pri športe zostal pripútaný na invalidný vozík. Po niekoľkých týždňoch strávených v nemocnici som sa dostal do NRC Kováčová, kde som aj s podporou Paralympijského motivačného centra zistil, že život sa pre mňa nekončí. Naopak, začína sa úplne nová etapa môjho života. Zistil som, že športu, ktorému som sa aktívne venoval už v čase, keď som bol zdravý, je možné sa venovať aj so zdravotným postihnutím. A že výber športov je naozaj široký… V Kováčovej som sa zúčastnil Športových hier, vyskúšal som basketbal na vozíku, handbike, stolný tenis a lukostreľbu, pri ktorej som zostal a naďalej sa jej rekreačne venujem. Momentálne sa však aktívne venujem paraveslovaniu.

Po úraze sa mi na nový život zvykalo nie vždy ľahko. Predtým som veľa cestoval, vždy som inklinoval k športu a pred úrazom som sa venoval snowboardingu, turistike a paraglidingu. Našiel som však podporu v rodine, mojej priateľke, u kamarátov a samozrejme u iných pacientov, ktorých som spoznal najmä v NRC Kováčová. Pomaly som zisťoval a zbieral informácie čo ďalej. Uvedomil som si, že cestovať sa dá aj napriek hendikepu. Takisto som našiel záľubu v záhrade, kde vždy, keď mám voľnú chvíľu, relaxujem.

Aj napriek tomu, že na invalidnom vozíku som relatívne krátko, stihol som si uvedomiť, že aj v dnešnej modernej dobe je stále čo zlepšovať a ľuďom s hendikepom sa treba venovať a pomáhať im zlepšovať kvalitu ich života. Preto budem veľmi rád, ak dostanem možnosť spoznať práve Vás. Odovzdám Vám moje skúsenosti a poznatky, ktoré aj mne rozšírili obzory a vďaka ktorým viem, že život po úraze neznamená sedieť doma a nič nerobiť.

Kontakt: ivan.volf@smesirovni.sk

Newsletter Zostaňme v kontakte

Upload bol úspešne dokončený.