Zobraziť štandardnú verziu stránky
motivator Jozef Miština so psom

Motivátor Jozef Miština

Po úraze som začal znovu športovať zjazdové lyžovanie a cestnú cyklistiku. Pri tréningoch mi pomáhali postihnutí kolegovia. Spoločne sme to dotiahli až na Majstrovstvá sveta a Paralympiády. Na MS som získal pre Slovensko dve strieborné medaily a na Paralympiádach osem medailí.                  

Motivátorom som sa stal preto, že som mal okolo seba ľudí, ktorí pomáhali iným a pritom ma inšpirovali. Postupne som začal pomáhať aj ja nie len zdravým, ale aj znevýhodneným spoluobčanom. V roku 2015 Slovenský paralympijský výbor zorganizoval  v rámci národného projektu ,,PARALELA“ vzdelávací program pre motivátorov ,,Hľadanie zmyslu života pre znevýhodnených ľudí“. Projekt sa mi zapáčil a inšpiroval ma natoľko, že som v roku 2018 začal sám so svojou rodinou vytvárať PARALYMPIJSKE MOTIVAČNÉ CENTRUM v prírode pri jazere v obci Koš. Uzdravovanie a relax formou koníčka v prírode.

Privítal som s nadšením nový projekt v rámci národného projektu ,,SME SI ROVNÍ“ Som rád že som sa mohol znovu zdokonaliť v práci ako motivátor – mentor. Za čo ďakujem PARALYMPIJSKÉMU VÝBORU a všetkým, čo sa podieľajú na tomto projekte. 

Kontakt: jozef.mistina@smesirovni.sk

Newsletter Zostaňme v kontakte