Zobraziť štandardnú verziu stránky
motivator

Motivátorka Viktória Hagarová

Volám sa Viktória, týmto pekným a pravdivým citátom sa snažím riadiť celý život. Od detstva zbožňujem tanec, aktívne aj súťažne som sa venovala tancovaniu spoločenských tancov. Plánovala som tancovať celý život, no život mal so mnou iné plány. Keď mi na  detskej neurológií na Kramároch diagnostikovali Sklerózu multiplex ako 14 ročnej, nikdy  som sa s tou diagnózou úplne nestotožnila. Vtom čase som musela skončiť s tancom takže som tanec nahradila konským chrbtom, začala som s hipoterapiou. Čo považujem za najlepšiu rehabilitáciu. Keď ma neposlúchajú moje nohy, využijem konský chrbát. Veď je to ten najkrajší pocit, taký pohľad z konského chrbta, z ktorého čerpám ja aj moje nohy veľa energie! Vždy som chcela pomáhať ľuďom, ktorí pomoc potrebujú aj keď len formou rozhovoru či objatia.

Nakoľko som nezvládala psychicky žiť v mojom rodnom meste, kde ma ľudia poznali ako tanečnicu, potrebovala som zmeniť prostredie. Odišla som teda študovať do Bratislavy na pomaturitnú nadstavbu odbor sociálno- právna činnosť na Mokrohájskej.  Kde som začala žiť úplne nový život. Vtedy som začala hrať aj Bocciu. V sociálnej práci som sa našla tak veľmi, že som išla ďalej rozvinúť svoje vedomosti na Vysokú školu Sociálnej práce  Svätej Alžbety v Bratislave. Kde som pracovala aj ako čašníčka v jedinej kaviarni, kde Vás obslúžil človek na invalidnom vozíku čo bola pre mňa zo spoločenského hľadiska tá najlepšia aj najkrajšia pracovná pozícia!

Kvôli zhoršeniu môjho zdravotného stavu som sa vrátila späť domov, s nadšením som začala pracovať cez Národný projekt Sme si Rovní na pozícií Motivátorky a najšťastnejšia budem, keď  dokážem  pomôcť niekomu kto sa dostane po úraze alebo vplyvom neurologického ochorenia, do pre neho nezvládnuteľnej situácie. Rada mu/jej  ukážem, že život môže byť krásny aj napriek kolieskam.

„Nie je hanba potknúť sa a padnúť, no hanbou je nepokúsiť sa vstať!“

Kontakt: viktoria.hagarova@smesirovni.sk

Newsletter Zostaňme v kontakte