Zobraziť štandardnú verziu stránky
detail clanku Príbeh Dušana Hanka

Prinášame vám životný príbeh Dušana Hanka:

” Volám sa Dušan Hanko, mám 57 rokov. Po ťažkej dopravnej nehode spôsobenej nezodpovedným vodičom, som sedem rokov na invalidnom vozíku. Pri jazde na bicykli som bol zozadu zrazený. Poškodený tretí a štvrtý hrudný stavec, porušená miecha. Okamžite nasledovala operácia a rehabilitačný pobyt v Kováčovej.

Od začiatku som vedel, že chcem ísť ďalej, že sa nemôžem iba tak vzdať! Celý život som športoval a hľadal som spôsob ako pokračovať. Mal som šťastie, pretože už po troch mesiacoch som držal v rukách stolnotenisovú raketu, ktorú mi podal do ruky náš svetový stolný tenista pán Miroslav Jambor. Povedal, skús to! Dodnes som mu za to vďačný. Piaty rok hrám stolnotenisovú ligu na vozíku. Som nesmierne vďačný za to, že si môžem v našej lige hrávať stolný tenis s hráčmi svetovej špičky. Mojím najväčším úspechom je zatiaľ druhé miesto na Majstrovstvách Slovenska, ktoré som dosiahol v roku 2018 v Bratislave. Stolný tenis hrávam aj za stojacich v okresne Topoľčany.

Stolný tenis mi nesmierne pomohol aj v iných oblastiach života. Vďaka nemu moje telo zostalo oveľa pohyblivejšie. Zlepšili sa mi reflexy a celková kondícia.

Ďalším mojou záľubou, je písanie a prednes poézie. Vôbec nechápem ako k tomu došlo? Ževraj v kóme sa viacej otvára pravá hemisféra. Z ničoho nič som začal rozprávať vo veršoch. Boli z toho prvé veršíky a prvé básničky. Pred piatimi rokmi som sa prvýkrát prihlásil do celoslovenskej súťaže v prednese poézie, ktorú každoročne organizuje SZŤP v Kremnici pod názvom ,,Kremnická barlička”. Čuduj sa svete, ja som v tejto súťaži hneď na prvýkrát zvíťazil. Svoj úspech som zopakoval ešte dvakrát. No a tento rok, prvý septembrový víkend mi bola udelená ,,Mimoriadna cena poroty”. Moje verše sú každoročne zverejňované v zbierkach SZŤ.

Mojou celoživotnou láskou je práca s automobilmi. Celý život som pracoval ako automechanik. Dodnes sa tejto činnosti venujem. Aj keď už nie tak ako kedysi. Vlastním starú škodovku ,,stovečku” embéčku, ktorej vdychujem nový imidž. Robím z nej tuning. Zdokonaľujem sa pri nej v technickom myslení a v zručnosti.

Newsletter Zostaňme v kontakte

Upload bol úspešne dokončený.