detail clanku Galavečer Sme si rovní

Galavečer pri príležitosti vyprevádzania slovenského paralympijského tímu do Pjongčangu predstaví oficiálne športové oblečenie paralympijskej výpravy formou netradičnej módnej show.

Do originálnej prehliadky sa zapojili špičkoví slovenskí návrhári. Uvidíte vybrané kolekcie z dielne Lenky Sršňovej, Andrey Pojezdálovej, Janky Kuzmovej, Borisa Hanečku a Rozbora Couture. Produkciu zastrešuje spoločnosť RESONANCE, réžiu módnej prehliadky má na starosti choreograf a tanečník Jaro Bekr. Krásne modely budú zladené hudbou a choreografiou a prostredníctvom symbolických čriepkov zo života dotvoria niť príbehu.

Hlavným motívom večera je claim SME SI ROVNÍ. S týmto odkazom vysielame náš paralympijský tím do sveta a zároveň ním otvárame rovnomennú novú platformu, ktorá má ambície upozorňovať na rôzne problematické spoločenské otázky. Jednou z takýchto tém je aj móda pre zdravotne znevýhodnených. Málokto si uvedomuje, že človek na vozíku potrebuje na mieru šité oblečenie. Predovšetkým ženy majú v tomto ohľade handicap, pretože je pre ne náročné sa pekne a módne obliecť. Prehliadka na tento problém upozorňuje. Na móle uvidíte aj handicapované modelky a modelov, primárne z radov SPV. Predstavia sa aj 2 špeciálne modely, ktoré na mieru vytvoril návrhár Boris Hanečka pre dve nádherné ženy, ktorých sa problematika módy pre handicapovaných dotýka.

Po prehliadke odznie premiéra piesne s videoklipom, v podaní Richarda Mullera, ktorá je tiež na mieru šitá odkazu SME SI ROVNÍ.  „Keď mi môj manažér povedal o aký projekt sa jedná, neváhal som. Oslovil som spolupracovníkov, Petra Uličného, ktorý napísal text, a tiež Ondreja Gregora Brzobohatého, s ktorým pripravili naozaj krásnu skladbu. Nahrávali sme ju v Prahe, a ja som s výsledkom veľmi spokojný. K piesni vznikol aj klip, čo ma teší. Videl som zatiaľ len hrubý zostrih a som rád, že sa do projektu zapojili aj mnohí kolegovia a osobnosti Slovenska. A samozrejme, takto verejne by som sa im chcel poďakovať. Ak moja účasť na tomto projekte akokoľvek pomôže k tomu, aby sme SI BOLI ROVNÍ, budem naozaj šťastný“, priblížil Richard Muller ako pieseň vznikala.

Byť zdravotne znevýhodnený je náročné a spoločnosť je nedostatočne informovaná o množstve prekážok, s ktorými sa treba denno-denne potýkať. Preto cítime potrebu otvárať problematické sociálno-spoločenské témy a podnecovať k ich riešeniu. Vo svojej podstate sme si predsa všetci rovní. Preto by sme mali vytvárať rovnaké podmienky pre všetkých. Osud nedokážeme zmeniť, čo však zmeniť vieme, je náš postoj. Silou ducha, vytrvalosťou a činmi.

Newsletter Zostaňme v kontakte