Zobraziť štandardnú verziu stránky
detail clanku Úspešný Športový deň v Žarnovici

V stredu 30. marca 2022 sa v Žarnovici uskutočnilo podujatie organizované v rámci národného projektu SME SI ROVNÍ, na ktorom si mohli súčasní aj potenciálni klienti projektu vyskúšať populárne paralympijské športové disciplíny. 

Z Bratislavy na Športový deň pricestovala motivátorka a reprezentantka Slovenska v boccii Michaela Balcová. Boccia je vhodná pre ľudí aj s ťažkými zdravotnými hendikepmi, s majsterkou sveta, majsterkou Európy a paralympijskou medailistkou si ju chceli zahrať všetci. Hádam najviac sa potešili tí najmenší – deti na vozíčku.

„Veľmi ma prekvapilo, že napriek nízkemu veku boli naozaj šikovné a boccia ich hneď oslovila. Ak by sa jej chceli systematickejšie venovať, stačí, keď prostredníctvom rodičov oslovia svojho motivátora. Ten zas skontaktuje reprezentačného trénera boccie alebo jednotlivých hráčov, nové talenty radi privítame,“ dopĺňa Miška.

Aby záujemcovia nevyšli z cviku, darovala kolegom motivátorom z Centra včasnej pomoci v Kováčovej sadu bocciistických loptičiek. Na Športovom dni si hru s nimi vyskúšali aj ďalší motivátori – Jozef Miština, Ivan Volf, Martin France či Miroslav Jambor. Veľký záujem bol aj o stolný tenis, a napriek nie práve najteplejšiemu počasiu si odvážlivci mohli vonku vyskúšať jazdu na handbiku.

Športový deň v Žarnovici bol zameraný predovšetkým na osoby so zdravotným znevýhodnením v rámci skupinovej aktivity na tému Zmeň svoj život pomocou pohybu a poznaj zákonitosti zdravej výživy. Jej facilitátor, certifikovaný fyzioterapeut Martin Šóš sa na nej podelil o informácie, aký vplyv má pohyb na zdravie, ako si stanoviť ciele zmeny v rámci pohybového aparátu, ako si spraviť inventúru vlastných možností, či vytvoriť plán zmeny života v oblasti pohybu.

Kto prišiel na Športový deň do Strediska paralympijskej prípravy v Žarnovici, určite neoľutoval a rád príde aj nabudúce.

Newsletter Zostaňme v kontakte